Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Hosté

Rádi bychom pozvali několik zajímavých hostů. Tučně uvedení již potvrdili účast, takže jim v účasti může zabránit jen práce, rodina, vyšší moc nebo nemoc.


Jan Kantůrek (na FC ???)

Známý překladatel Úžasné Zeměplochy Terryho Pratchetta a dalších knih a také mnoha comicsů, obdivovatel Conana a Tarzana, znalec rumu, dobrá duše conů a výborný vypravěč. Žije v Praze, v létě pracuje na chalupě nedaleko Chotěboře. Zakládající člen Klubu Julese Vernea, čestný člen SFK Avalon. Rytíř řádu Fantasy, držitel řady ocenění od Akademie SF, F a H jako nejlepší překladatel. Výborný vypravěč a dobrá duše conů.


Jan Kotouč (na FC ???)

Dlouholetý návštěvník a přednášející conů. Je velkým fanouškem knih Davida Webera a zakladatelem jeho fanklubu HMS Phantom. První literární počiny psal ze světa Star Wars na prestižní stránce Jediland. Jeho původní tvorba spadá do military sci-fi a space opery. Příliš blízké setkání = vítězství v kat. Novela v Ceně Karla Čapka = sbírka Mlok 2008. Romány: Pokračování diplomacie (2009), Tristanská občanská válka (2010).


Silvie Šustrová (na FC ???)

Z Roudnice nad Labem přešla do pražského gymnázia Na Buďánce. 2007 dostudovala obor Dramaturgie na škole JAMU. Dlouholetá fanynka Star Treku a dalších seriálů, mj. se podílela na organizaci Star Trek linie na Pragoconu. Pracovala jako dramaturg dabingu, editor seriálů TV Prima, nyní je specialistou programu v ČT:D. Má ráda vodáctví a plážový volejbal.


Františka Vrbenská (na FC ???)

Pracuje v národním programu ochrany fondů v Národní knihovně České republiky. V polovině 80. let jí vyšla desítka scifi příběhů v různých periodikách. Podílela se na trilogii Čas hradů v Čechách historickými příběhy laděnými do fantasy. V letech 1998 vydal Netopejr 3 díly její historické fantasy Labyrint půlnočního draka. S Leonardem Medkem napsala román Stín modrého býka (2001). Známá přednášející z řady conů.